Değerli ziyaretçiler; Afyon Kocatepe Üniversitesi Teknoloji Fakültesi olarak öğrencilerimize disiplinler arası, uygulamalı, ve günümüzün karmaşık yaşamına uyarlanabilecek yüksek nitelikli bir eğitim vermek amacındayız. Geleceğin sorunlarını çözmeye yönelik mühendisler yetiştirmek amacıyla

  • Makine Mühendisliği,
  • Metalurji-Malzeme Mühendisliği,
  • Otomotiv Mühendisliği,
  • Elektrik-Elektronik Mühendisliği
  • Mekatronik Mühendisliği

 

olmak üzere beş farklı alanda lisans eğitimi sunmaktadır. Kuruluş amacı doğrultusunda Fakültemiz teknolojinin yaygın kullanılması ile laboratuar ve diğer teknolojik donanımlara sahip alt yapısıyla uygulamalı ve deneysel öğrenim üzerine yoğunlaşmıştır.

Fakültemizden mezun öğrencilerimiz, ülkemizdeki sanayi ve hizmet sektörlerinin beklentilerini karşılayacak şekilde; özgür düşünebilen, grup çalışmasına yatkın, sorumluluk alabilen, özgüveni yüksek, kendi kendine öğrenen ve evrensel değerlere sahip bireyler olmaktadır. bu hedefi devam ettirmek için genç, dinamik ve uluslararası deneyimi olan akademik kadromuzla her geçen gün çalışmalarımız hızlanmaktadır. bu bağlamda fakülte olarak akademik altyapımızı, insan kaynaklarımızı güçlendirmekte ve fiziksel altyapımızı sürekli yenilemekteyiz.

Fakültemize meslek lisesi kontenjanından gelen öğrencilerimize 1 yıl süreyle bilimsel hazırlık vermek suretiyle mühendislik eğitimine hazır hale getirmekteyiz. Ayrıca öğrencilerimizi 6. veya 7. yarıyılda işyeri eğitimi aldırmak suretiyle doğrudan uygulamaya yönelik bilgi ve becerilerinin artmasına önemli oranda katkı sağlamaktayız. Aldıkları işyeri eğitimine paralel olarak örencilerimize, alanlarında edindikleri ileri seviyedeki bilgi ve becerileri kullanabilmelerine, verileri yorumlayabilmelerine ve değerlendirebilmelerine, sorunları tanımlayabilmelerine ve analiz edebilmelerine olanak sağlayan bitirme projeleri yaptırılmaktadır.

Hedefleri ve güncel teknolojiler paralelindeki vizyonuyla, Afyon Kocatepe Üniversitesi Teknoloji Fakültesi çağdaş, kaliteli ve endüstriyle iç içe bir mühendislik eğitimi sunmakta ve mühendisliğe ilgi duyan tüm gençlerimizi davet etmektedir.

Prof.Dr. Ayhan EROL
Teknoloji Fakültesi Dekanı

 

10 Mayıs 2013, Cuma 4756 kez görüntülendi